fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko vyhlásilo Maďarsko za nepriateľskú krajinu, už je na zozname

Krok Kremľa je pomerne prekvapivý.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.3.2023 (SITA.sk) – Rusko pridalo Maďarsko na zoznam takzvaných nepriateľských krajín. Ako povedal ruský veľvyslanec v Maďarsku Jevgenij Stanislavov, dôvodom je pristúpenie Maďarska k sankciám Európskej únie voči Rusku. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom informuje denník Kyiv Post.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Krok Kremľa je pomerne prekvapivý, keďže maďarská vláda pod vedením populistického premiéra Viktora Orbána má úzke diplomatické a ekonomické vzťahy s Moskvou a snažila sa chrániť svoje dodávky ruskej ropy a plynu, od ktorých je silne závislá, hoci sa ostatné európske krajiny snažili zastaviť dovoz ruských energií v reakcii na ruskú agresiu na Ukrajine.

Orbán energicky loboval proti sankciám Európskej únie voči Moskve a tvrdil, že viedli k prudkému nárastu cien energií, ktoré poškodzujú európske ekonomiky viac ako Rusko.

Viac k témam: Ceny energií, Maďarský premiér, Ruská ropa, rusko-ukrajinský konflikt, ruský plyn, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Rusko vyhlásilo Maďarsko za nepriateľskú krajinu, už je na zozname © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií