fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskú ofenzívu v Luhanskej oblasti možno očakávať kedykoľvek po 15. februári, myslí si Hajdaj

Okupanti čerpajú na tomto fronte čoraz viac rezerv, pribúda vybavenie aj munícia, vyjadril sa luhanský gubernátor.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.2.2023 (Webnoviny.sk) – Novú ruskú ofenzívu v Luhanskej oblasti možno očakávať kedykoľvek po 15. februári. Pre televíziu Belsat to povedal šéf tamojšej vojenskej správy Serhij Hajdaj, podľa ktorého úrady vidia, že okupanti čerpajú na tomto fronte čoraz viac rezerv. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V Luhanskej aj Doneckej oblasti podľa Hajdaja tiež zaznamenávajú čoraz viac vybavenia, ktoré Rusi „čiastočne ukrývajú niekde v lese, sčasti zakopávajú a tiež budujú ďalšie opevnenia, odkiaľ sa pokúsia spustiť ofenzívu“. Ruská armáda priváža aj muníciu, ale opatrnejšie ako predtým. To podľa Hajdaja tiež naznačuje, že sa Rusi chystajú na úplnú ofenzívu.

Dvojmesačný výcvik ruských brancov sa už chýli ku koncu a Rusko bude potrebovať približne 10 dní na ich presun na Ukrajinu a nahromadenie rezerv na novú ofenzívu, vyjadril sa tiež gubernátor.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskú ofenzívu v Luhanskej oblasti možno očakávať kedykoľvek po 15. februári, myslí si Hajdaj © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kráľovná Alžbeta II. všetkých prekvapila. Nečakane sa objavila na novej stanici metra, ktorá nesie jej meno (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií