fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský muničný sklad v okupovanom meste Mariupoľ zničili explózie, tvrdia Ukrajinci

Výbuchy bolo podľa poradcu starostu počuť v dedinách Jalta a Jurivka neďaleko Mariupoľa.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.2.2023 (SITA.sk) – Explózie údajne v piatok nastali v ruskom sklade munície v okupovanom ukrajinskom meste Mariupoľ v Doneckej oblasti.

Uviedol to poradca starostu Mariupoľa Petro Andriuščenko, ktorý s odvolaním sa na miestnu skupinu odporu dodal, že sklad bol zničený.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Andriuščenko v sobotu konštatoval, že výbuchy bolo počuť v dedinách Jalta a Jurivka neďaleko Mariupoľa. Podľa jeho slov tam bolo dočasne umiestnených veľa ruských vojakov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Hovorkyňa južného veliteľstva ukrajinskej armády Natalia Humeňuková vo štvrtok povedala, že Rusmi okupovaný Mariupoľ „už nie úplne nedosiahnuteľný” pre ukrajinské sily.

V rovnaký deň mestská rada Mariupoľa informovala, že tri explózie v Mariupoli s „vysokou pravdepodobnosťou” zasiahli oblasť oblasť, v ktorej boli dočasne umiestnení ruskí vojaci.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruský muničný sklad v okupovanom meste Mariupoľ zničili explózie, tvrdia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií