fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusom sa podarilo dosiahnuť územné zisky, ich straty v armáde sú však sedemkrát vyššie

Povedal to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.3.2023 (SITA.sk) – Ruské straty na bachmutskom fronte sú sedemkrát vyššie ako v prípade ukrajinskej armády. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Počas stretnutie štábu najvyššieho velenia sme sa dnes (vo štvrtok, pozn.) pozreli na straty Ruskej federácie, predovšetkým na straty v Bachmute. Majte na pamäti, že každý deň naši muži a ženy posielajú stovky (ruských vojakov) tam, kam patria, keďže nás sem prišli zabiť. Teraz ich zabíjame. A počet je jedna ku siedmim v náš prospech,“ povedal Danilov.

Ukrajinskí velitelia a vojaci opísali situáciu v Bachmute a jeho okolí v posledných dňoch ako mimoriadne zložitú. Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl priznal, že Rusom sa podarilo dosiahnuť v meste územné zisky a už neoperujú len na perifériách. Ukrajinskí velitelia zároveň uviedli, že sa zatiaľ z Bachmutu neplánujú stiahnuť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Obete, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská inváza
Zdroj: SITA.sk – Rusom sa podarilo dosiahnuť územné zisky, ich straty v armáde sú však sedemkrát vyššie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi sa podľa Zelenského môžu znova pokúsiť o to, aby Ukrajinci privítali Nový rok v tme (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií