fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusov pri Bachmute limitujú nedostatočné zásoby munície, útoky vedie aj Wagnerova skupina

V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Máte tip? napíšte nám mailom

1.1.2023 (Webnoviny.sk) – Vyčerpanie zásob delostreleckej munície pravdepodobne ovplyvní schopnosť ruskej armády viesť vo vysokom tempe operácie v okolí Bachmutu v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Nedostatok munície

Britské ministerstvo obrany už pred týždňom uviedlo, že kľúčovým limitujúcim faktorom ruských útočných operácií s vysokou pravdepodobnosťou zostáva nedostatok munície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Bachmut s predvojnovou populáciou asi 70-tisíc obyvateľov je jedným z hlavných cieľov Ruska, pretože obsadenie tohto mesta by umožnilo okupantom útočiť na ďalšie mestá v Doneckej oblasti ako Kramatorsk alebo Slaviansk.

Wagnerova skupina

Podľa britského ministerstva obrany veľkú časť útočných operácií Rusov pri Bachmute vedie žoldnierska Wagnerova skupina. Tá využíva naverbovaných odsúdencov, ktorí sú však nedostatočne vycvičení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusov pri Bachmute limitujú nedostatočné zásoby munície, útoky vedie aj Wagnerova skupina © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putin obnovil Stalinovo ocenenie „Matka hrdinka“, snaží sa zmierniť demografickú krízu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií