fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SaS odsudzuje vyhrážky voči RTVS a moderátorke Marte Jančkárovej, podľa strany sú plne zodpovední Fico, Blaha a Smer

SaS schvaľuje reakciu verejnoprávneho vysielateľa.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.2.2023 (SITA.sk) – Strana Sloboda a solidarita (SaS) odsudzuje vyhrážky voči Rozhlasu a televízii Slovenska (RTVS) a moderátorke Marte Jančkárovej od anonymných osôb i strany Smer-SD. SaS to uviedla vo svojom stanovisku.

Vyhrážky, ktoré smerujú voči RTVS a jej moderátorke len preto, že nepristúpili na hru Smeru, sú neprijateľné. Robert Fico, Ľuboš Blaha a celý Smer sú plne zodpovední za tieto útoky. Veríme, že tak k tomu bude pristupovať aj NAKA (Národná kriminálna agentúra, pozn. SITA), ktorá začala trestné stíhanie. Je to práve Robert Fico, ktorý svojimi útokmi rozdeľuje a vulgarizuje spoločnosť,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

RTVS neslúži politickým stranám

Úsilie očierniť RTVS, ktorá rešpektovala dohodnutú dramaturgiu, je podľa Sulíka len nechutnou predvolebnou kampaňou Smeru-SD.

SaS schvaľuje reakciu verejnoprávneho vysielateľa. „Verejnoprávna televízia nemá a ani neslúži na propagandu a marketing politických strán,“ zdôraznil tímlíder strany pre kultúru a média René Parák.

Verejnoprávny vysielateľ má podľa neho právo určiť si dramaturgiu a tiež hostí, s ktorými chce diskutovať. Dodal, že miesto v diskusnej relácii prináleží konkrétnemu hosťovi, nie politickej strane. „Všetko ostatné je lož,“ povedal.

Prečítajte si tiež:
Najvyšší správny súd zrušil disciplinárne pojednávanie so sudcom Sobolovským, ktorého stíhajú pre prieťahy v konaní

SMER-SD by sa mal ospravedlniť

Podľa podpredsedu SaS Branislava Gröhlinga nedávne útoky na novinársku obec od strany Smer-SD predznamenávajú to, ako sa strana bude správať po voľbách. Poukázal, že sa to deje len niekoľko dní po 5. výročí vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Robert Fico nemal nikdy úctu k novinárom, boli preňho len prekážkou pri jeho mocenskom vládnutí, pretože to boli práve novinári, ktorí pozerali Smeru na prsty a odhaľovali jednu kauzu za druhou. Verbálne útoky, ktoré sa dnes opakujú, sú len krokom k tým fyzickým. Strana Smer by mala preto prijať zodpovednosť a za svoje útoky voči RTVS a Marte Jančkárovej sa verejne ospravedlniť,“ uzavrel Gröhling.

Viac k témam: politická diskusia, Televízia, Vražda novinára, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk – SaS odsudzuje vyhrážky voči RTVS a moderátorke Marte Jančkárovej, podľa strany sú plne zodpovední Fico, Blaha a Smer © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií