fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéf WHO pre Európu Kluge povedal, či čelíme bezprostrednej hrozbe vzhľadom na situáciu v Číne

Koronavírus sa v Číne začal šíriť po celej krajine po tom, ako Peking uvoľnil protipandemické opatrenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.1.2023 (Webnoviny.sk) – Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hans Kluge uviedol, že agentúra nevidí „žiadnu bezprostrednú hrozbu“ pre európsky región po tom, ako sa v Číne začalo nekontrolovane šíriť ochorenie COVID-19. Zdôraznil však, že sú potrebné ďalšie informácie.

Viac o téme: Koronavírus

Koronavírus sa v Číne začal šíriť po celej krajine po tom, ako Peking uvoľnil protipandemické opatrenia. Kluge tvrdí, že Európa nečelí žiadnej hrozbe, ale sú potrebné podrobnejšie a pravidelnejšie informácie od Číny na sledovanie vývoja situácie.

Viacero krajín už zaviedlo požiadavky smerom k cestujúcim prichádzajúcim z Číny, čo Kluge považuje za obozretné.

„Schvaľujeme, že viaceré krajiny na základe princípu predbežnej opatrnosti implementujú určité opatrenia. Nie je nerozumné, aby krajiny prijali preventívne opatrenia na ochranu svojho obyvateľstva, kým čakáme na podrobnejšie informácie, ktoré budú zdieľané vo verejne dostupných databázach,“ povedal Kluge.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf WHO pre Európu Kluge povedal, či čelíme bezprostrednej hrozbe vzhľadom na situáciu v Číne © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko tvrdí, že získalo kontrolu nad kľúčovým ukrajinským mestom Soledar
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií