fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéfovi firmy Apple znížili plat o 40 percent, zarobí „len“ 49 miliónov

Technologický gigant tvrdí, že sám Cook požiadal o zníženie po kritike akcionárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook bude mať v tomto roku o 40 percent nižší plat. Technologický gigant tvrdí, že sám Cook požiadal o zníženie po kritike akcionárov. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Akcie prudko klesli

Výbor spoločnosti pre odmeňovanie mu za rok 2023 priznal celkovú výšku platu vo výške 49 miliónov dolárov. Minulý rok akcie výrobcu iPhonov prudko klesli v dôsledku problémov s dodávateľským reťazcom a spomalenia globálnej ekonomiky.

„Výbor pre odmeňovanie vyvážil spätnú väzbu akcionárov, výkon spoločnosti Apple a odporúčania pána Cooka, aby upravil výšku odmeny vo svetle prijatej spätnej väzby,“ uviedol Apple.

Dvojnásobok platu

Minulý rok popredná poradenská skupina pre investorov vyzvala akcionárov spoločnosti Apple, aby hlasovali proti platovému balíku pre Cooka. Tá vtedy uviedla, že Cookov plat bol 1447-krát vyšší ako mzda priemerného zamestnanca spoločnosti.

Cook mal vlani plat 84 miliónov dolárov, hoci jeho skutočná celková mzda za minulý rok bola 99,4 milióna dolárov. Toto číslo zahŕňalo 630 600 dolárov na osobnú bezpečnosť a 712 500 dolárov za používanie súkromného lietadla.

Prečítajte si tiež:
Slovenskí seniori sú na tom najhoršie v rámci krajín Únie, JDS požaduje od štátu vyčíslenie dopadov jej návrhov na pomoc

Zdroj: Webnoviny.sk – Šéfovi firmy Apple znížili plat o 40 percent, zarobí „len“ 49 miliónov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií