fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea odpálila dve balistické rakety, dopadli do vôd medzi Kórejským polostrovom a Japonskom

Juhokórejská armáda uviedla, že rakety boli odpálené s odstupom približne 50 minút, neposkytla však žiadne ďalšie podrobnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea v nedeľu odpálila dve balistické rakety smerom k svojim východným vodám.

Bol to prvý test zbraní v podaní Pchjongjangu po mesiaci a prišiel dva dni po tom, ako Severokórejčania tvrdili, že vykonali kľúčový test potrebný na vytvorenie mobilnejšej a výkonnejšej medzikontinentálnej balistickej rakety navrhnutej tak, aby bola schopná zasiahnuť pevninu USA.

Žiadne škody ani zranenia nehlásili

Juhokórejská armáda zaznamenala odpálenie dvoch severokórejských balistických rakiet. Tie preleteli cez krajinu smerom k jej východným vodám, uviedol vo vyhlásení zbor náčelníkov štábov Kórejskej republiky.

Tá uviedla, že rakety boli odpálené s odstupom približne 50 minút, neposkytla však žiadne ďalšie podrobnosti.

Japonskí predstavitelia uviedli, že obe rakety dopadli do vôd medzi Kórejským polostrovom a Japonskom. Neboli hlásené žiadne škody na lodiach ani zranenia ľudí.

Japonsko skritizovalo Severnú Kóreu

Japonský námestník ministra obrany Toširo Ino novinárom povedal, že obe rakety preleteli vzdialenosť 500 kilometrov v maximálnej výške 550 kilometrov.

Kritizoval Severnú Kóreu za ohrozovanie bezpečnosti Japonska, regiónu a medzinárodného spoločenstva.

Prečítajte si tiež:
Ruská armáda sa snaží dostať do kontaktu s Ukrajincami, dôvodom sú rokovania o zložení zbraní

Viac k témam: Balistické rakety
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea odpálila dve balistické rakety, dopadli do vôd medzi Kórejským polostrovom a Japonskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií