fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Si Ťin-pching zavolá Zelenskému v pravú chvíľu, mal povedať počas jeho rozhovorov s Macronom

Macron na bilaterálnych rokovaniach povedal čínskemu vodcovi, že sa naňho spolieha, že využije svoj vplyv a „privedie všetkých späť k rokovaciemu stolu“.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2023 (SITA.sk) – Čínsky prezident Si Ťin-pching počas štvrtkových rozhovorov s francúzskym náprotivkom Emmanuelom Macronom v Pekingu povedal, že je pripravený zavolať ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému v pravú chvíľu. Pre televíznu stanicu CNN to uviedli francúzske diplomatické zdroje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Macron vo štvrtok na bilaterálnych rokovaniach povedal čínskemu vodcovi, že sa naňho spolieha, že využije svoj vplyv a „privedie všetkých späť k rokovaciemu stolu“. Macron zdôraznil úlohu, ktorú by Peking ako blízky spojenec Moskvy mohol zohrať pri riešení konfliktu na Ukrajine.

„Ruská agresia proti Ukrajine zasiahla globálnu stabilitu a ukončila desaťročia mieru v Európe,“ povedal Macron vo svojom úvodnom prejave na bilaterálnych rokovaniach so Si Ťin-pchingom.

Otázka dlhodobého mieru a rešpektovania medzinárodných hraníc je dôležitá pre Čínu aj Francúzsko, dodal Macron.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Si Ťin-pching zavolá Zelenskému v pravú chvíľu, mal povedať počas jeho rozhovorov s Macronom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií