fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šimečka ocenil vyváženú skladbu úradníckej vlády, nejde však o vysnívaný stav a hlava štátu už nemala inú možnosť

Progresívci od novej vlády očakávajú zaistenie riadneho a pokojného chodu štátu a ministerstiev do predčasných parlamentných volieb.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka ocenil vyváženú skladbu úradníckej vlády. Hnutie v tlačovej správe uviedlo, že ich poslanec v Národnej rade SR Tomáš Valášek nový kabinet podporí. Progresívci od novej vlády očakávajú zaistenie riadneho a pokojného chodu štátu a ministerstiev do predčasných parlamentných volieb.

Podľa Šimečku ide o štandardnú úlohu každej úradníckej vlády. PS chce k úradníckej vláde pristupovať konštruktívne, Šimečka tiež apeluje na ostatné politické subjekty, aby neviedli predvolebný boj skrz útoky na úradnícku vládu, ale cez programové témy.

Prezidentka sa k neľahkej, ale potrebnej úlohe postavila zodpovedne. Personálne obsadenie nie je ani vyslovene konzervatívne, ani progresívne, ako mnohí vopred konšpirovali,” vyjadril sa Šimečka.

Dodal ale, že nejde o vysnívaný stav. „Úradnícka vláda je dôsledok chaosu a hádok politikov a političiek v parlamente, ktorí sa nedokázali dohodnúť na funkčnej väčšinovej vláde napriek tomu, že na to dostali mandát od ľudí a nespočetné množstvo šancí,” povedal predseda PS. Hlava štátu podľa neho nemala inú možnosť, než konať.

Prečítajte si tiež:
Dve cesty vo Vysokých Tatrách pre zľadovatenú vozovku uzavreli, na mieste sú policajné hliadky

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Šimečka ocenil vyváženú skladbu úradníckej vlády, nejde však o vysnívaný stav a hlava štátu už nemala inú možnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií