fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skonfiškovaná jachta ruského oligarchu napojeného na Putina zmizla z chorvátskeho prístavu, údajne odplávala do Turecka

Zmiznutie 35-metrovej jachty Irina Vu z prístavu na ostrove Murter si len nedávno všimli miestne médiá.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.1.2023 (Webnoviny.sk) – Chorvátska polícia v piatok predviedla na výsluch niekoľko ľudí v súvislosti s októbrovým zmiznutím luxusnej jachty z prístavu v Jadranskom mori, kde ju zadržiavali v rámci medzinárodných sankcií uvalených z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu.

Zmiznutie 35-metrovej jachty Irina Vu z prístavu na ostrove Murter si len nedávno všimli miestne médiá. Jachta údajne odplávala do Turecka a na jej miesto v murterskom prístave priplávala ďalšia loď.

Incident vyvolal verejnú kritiku chorvátskych úradov. Luxusné plavidlo bolo jedným z piatich, ktoré v Chorvátsku skonfiškovali, pretože patrili ruským oligarchom napojeným na Kremeľ a vzťahovali sa na nich medzinárodné sankcie.

Chorvátska vláda medzičasom vymenila úradníkov zodpovedných za pobrežnú bezpečnosť a prístav Murter. Zároveň zintenzívnila monitorovanie zvyšných jácht.

Chorvátska štátna televízia HRT uviedla, že zmiznutá jachta mala hodnotu približne päť miliónov eur. HRT v piatok informovala, že patrila rodine ruského oligarchu s úzkymi väzbami na ruského vodcu Vladimira Putina.

Viac k témam: jachta Irina Vu, Oligarchovia, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Skonfiškovaná jachta ruského oligarchu napojeného na Putina zmizla z chorvátskeho prístavu, údajne odplávala do Turecka © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slovensko bude od januára členom Hospodárskej a sociálnej rady OSN, Korčok vyzdvihol úsilie slovenskej diplomacie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií