fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skupinu dvanástich ľudí strhla do Mengusovskej doliny lavína, informujú horskí záchranári

Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky nebolo možné nasadenie leteckej techniky.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.3.2023 (SITA.sk) – Horská záchranná služba (HZS) bola privolaná k dvanásťčlennej skupine v žľabe pod Nižnou Popradskou štrbinou, ktorú do údolia smerom do Mengusovskej doliny strhla lavína.

Ako ďalej informovala HZS na svojej webovej stránke, po páde lavíny utrpeli tri osoby vo veku 36, 45 a 61 rokov poranenia hrudníka, kolena a predkolenia.

Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky nebolo možné nasadenie leteckej techniky. Do terénu odišli záchranári HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry spolu s dvoma služobnými psami, ktorí pokračovali od Popradského plesa pozemne. Pri výstupe sa stretli so zostupujúcimi účastníkmi nehody s poraneným kolenom a hrudníkom, ktorým pomáhali kamaráti,” tvrdí HZS.

Záchranári ďalej postupovali na lavínište k tretej zranenej osobe, ktorej poskytli neodkladnú prvú pomoc a zafixovali končatinu. „Pomocou nosidiel následne transportovali zraneného muža na Popradské pleso, odkiaľ boli všetky zranené osoby za pomoci terénneho vozidla transportované k Domu HZS v Starom Smokovci,” informovali záchranári. Odtiaľ boli pacienti prevezení do nemocnice.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Poskytneme Ukrajine stíhačky? Podľa Čaputovej musí byť najprv zabezpečený vzdušný priestor Slovenska

Viac k témam: Lavína, Mengusovská dolina
Zdroj: SITA.sk – Skupinu dvanástich ľudí strhla do Mengusovskej doliny lavína, informujú horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií