Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SLÁVNYM SA STAL VĎAKA SUSEDOVI, KTORÝ HO POČUL SPIEVAŤ SI V SPRCHE: 12 FAKTOV, KTORÉ STE O VILLAZÓNOVI NEVEDELI

V priestoroch bratislavskej Pradiarne 1900 sa od 1. do 10. septembra 2023 uskutoční 3. ročník Medzinárodného festivalu Symfónia umenia. Vystúpia na ňom výrazné nielen domáce, ale aj svetové hviezdy klasickej hudby.

Program 3. ročníka Symfónie umenia ponúka širokú škálu podujatí vrátane koncertov symfonických a komorných súborov, umeleckých výstav a tancov. Tento ročník prináša znovu o niečo viac a nielen svetové hviezdy, oceňovaných umelcov, premiérové koncerty, ale aj netradičné fúzie žánrov.

https://www.youtube.com/watch?v=kY_SxctPMDs

 

Rolando Villazón je považovaný za jedného z najlepších tenorov na svete. To, že Villazón je úžasný spevák a popredný umelec, to už iste viete. Prinášame vám však 12 faktov, o ktorých ste ešte určite nepočuli:

 

 1. Začať spievať, keď mal 10 rokov.

 

      2. Vytvára a animuje vlastné karikatúry seba samého, ktoré môžete aj dnes nájsť na jeho webe www.rolandovillazon.com

 

 1. Rolando mal len 16 rokov, keď stretol svoju vtedy len 15-ročnú manželku Luciu. Dnes sú už 19 rokov manželmi. 

 

 1. Jeho obľúbené knihy sú Peter Pan, Pinocchio a diela Oscara Wilda.

 

 1. Túto opernú hviezdu objavil barytónový spevák Arturo Nieto, niekdajší Villazónov sused. Sused ho počul spievať v sprche. Ihneď mu zaklopal na dvere a ponúkol mu svoje hodiny spevu. 

 

 1. Keď sa Rolando vrátil na pódium rok po operácii hlasiviek, diváci mu venovali 20-minútový aplauz. 
Zdroj: www.rolandovillazon.com

 

 1. Priznáva sa, že má veľmi zlý orientačný zmysel a často musí volať manželke Lucii, aby sa mu povedala, ako sa má dostať domov. 

 

 1. Rolando bol porotcom a mentorom pre britskú televíznu šou Pop Star to Opera Star v rokoch 2010 a 2011. 

 

 1. Mal vlastnú televíznu reláciu Stars von morgen, ktorá sa vysielala vo Francúzsku a Nemecku. 

 

 1. Rolando je aj spisovateľ. Svoj prvý román Malabares vydal v roku 2013. 

 

 1. Operný spevák hovorí štyrmi jazykmi, a to španielsky, francúzsky, nemecky a anglicky. 

 

 1. Predtým, ako sa Rolandovi objavili problémy s hlasivkami, bol speváckym partnerom Anny Netrebko.

 

ROLANDO VILLAZÓN PRVÝKRÁT NA SLOVENSKU

 

Svetovo preslávený tenorista Rolando Villazón dorazí na Slovensko prvý raz. Spevák na festivale vystúpi v sprievode Slovenskej filharmónie 1. septembra o 19:00 hod. Rodák z Mexiko City je nositeľom celého radu prestížnych vyznamenaní vrátane titulu Rytier Rádu umenia a literatúry Francúzska, ktoré sa mu stalo druhým domovom. Villazón získal francúzske vyznamenanie Les Victoires de la Musique za „Zahraničný objav roka“. 

V roku 2004 dostal ocenenie Echo Classics Award za svoj prvý sólový album, o rok neskôr cenu Gramophone Classical Music Awards za svoj druhý album. V súčasnosti vystupuje úspešne na všetkých dôležitých operných scénach sveta ako Berlín, Mníchov a Viedeň, v opere La Scala v Miláne, v Metropolitnej opere v New Yorku či na Salzburskom festivale. Ďalej tiež v Londýne, Paríži, Baden-Badene, Lipsku, Ríme a inde. Pravidelne spolupracuje aj s významnými dirigentmi, ako je Daniel Barenboim alebo Yannick Nézet-Séguin.

Rolando bol v roku 2011 tiež porotcom britskej speváckej súťaže Popstar to Operastar, kde učil popové hviezdy operný spev. Pozrite si jeho dychberúce spevácke vystúpenie vo videu.

https://www.youtube.com/watch?v=YlPHJl6EXc0&t=170s

 

STRETNITE SA S ROLANDOM OSOBNE

 

Túžite sa stretnúť so svetoznámymi umelcami, ktorých uvidíte na pódiu? Vydražte si vstupenky v aukcii, ktoré vám zaručia zážitok na celý život. Za vstupenku VIP Diamond dostanete 2 najlepšie miesta na sedenie, samostatný VIP vstup na koncert, exkluzívny prístup do zákulisia, spoločné fotenie a prípitok s umelcami a pozvanie na čašu vína alebo slávnostnú recepciu za účasti účinkujúcich. 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií