fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská pošta opäť upozorňuje na podvodné správy s jej menom, presviedčajú aj o nezaplatenom poplatku

Slovenská pošta zaznamenala už viac ako 50 rôznych podvodných správ, ktoré sa tvária ako od nej.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Slovenská pošta opakovane upozorňuje občanov na podvodné emaily a sms, pri ktorých neznámi páchatelia zneužívajú jej meno. Najnovšie tak urobili v súvislosti s vyžiadaním si aktualizácie adresy, aby kuriér mohol klientovi doručiť zásielku.

Štátna poštová spoločnosť o tom informovala v stredu s tým, že podvodníci opäť presviedčajú o nezaplatenom colnom poplatku.

Slovenská pošta zaznamenala už viac ako 50 rôznych podvodných správ, ktoré sa tvária ako od nej. „Slovenská pošta vyzýva občanov k ostražitosti a upozorňuje, že nikdy nežiada platby alebo platobné údaje prostredníctvom emailu, sms alebo sociálnych sietí,” uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Akékoľvek poplatky za zásielky, vrátane dobierky a colných poplatkov, podľa nej klient zaplatí pri preberaní zásielky či už u kuriéra, na pošte alebo v balíkovom termináli.

Viac k témam: colný podvod, Podvodné e-maily, Pošta
Zdroj: SITA.sk – Slovenská pošta opäť upozorňuje na podvodné správy s jej menom, presviedčajú aj o nezaplatenom poplatku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií