fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, návšteva kráľa bola podľa Čaputovej prínosná pre občanov i firmy (video+foto)

Holandský kráľovský pár si Slovensko získal svojou otvorenosťou, bezprostrednosťou a úprimnosťou, ktorú bolo cítiť pri každom stretnutí, tvrdí prezidentka.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.3.2023 (SITA.sk) – Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, ktorá má aj konkrétny prínos pre našich občanov a firmy v podobe dohôd o spolupráci. Uviedla prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti na margo ukončenej trojdňovej návštevy holandského kráľovského páru, ktorú zavŕšili na Liptove a Spiši.

Prešli sa historickým námestím Spišskej Soboty a prehliadli si kostol Svätého Juraja, ktorého hlavný oltár pochádza z dielne majstra Pavla z Levoče.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva holandského kráľa Viliama-Alexandra na Slovensku (fotografie)

„S holandským kráľom Viliamom Alexanderom a kráľovnou Maximou sme sa rozlúčili pod Kriváňom, na moste cez rieku Belá. Po všetkých stránkach to bola historická návšteva takýchto významných hostí,“ skonštatovala prezidentka, ktorá priznala, že holandský kráľovský pár si Slovensko získal svojou otvorenosťou, bezprostrednosťou a úprimnosťou, ktorú bolo cítiť pri každom stretnutí.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/03/fabian_holandsky-kralovsky-par-20230309.mp4

„Verím, že historická návšteva to bola aj pre obe naše krajiny. Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, ktorá neodráža iba spoločné hodnoty, ale má aj veľmi konkrétny prínos pre našich občanov a firmy v podobe nových partnerstiev a dohôd o spolupráci,“ dodala na záver Zuzana Čaputová.

Prečítajte si tiež:
Polícia začala trestné stíhanie v prípade zosnulého novorodenca v hniezde záchrany

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Holandská kráľovská rodina, holandský kráľ, oficiálna návšteva, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, návšteva kráľa bola podľa Čaputovej prínosná pre občanov i firmy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií