fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko dostalo zálohové platby takmer za 200 miliónov eur, Eurokomisia schválila programy politiky súdržnosti

Komisia zároveň uhradila na účty platobného orgánu rezortu financií zálohové platby za všetky schválené programy.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.12.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia v rámci programového obdobia 2021 až 2027 schválila štyri programy politiky súdržnosti. Ide o Program Slovensko, Program Interreg Slovensko – Česko, Program Interreg Slovensko – Rakúsko a Program Interact v celkovej výške 12,8 mld. eur. Informovalo o tom Ministerstvo financií SR.

Európska komisia zároveň v decembri uhradila na účty platobného orgánu rezortu financií zálohové platby za všetky schválené programy v celkovej sume 190,3 mil. eur.

Financie sú rozdelené pre dva subjekty, a to za programy v gescii rezortu investícií v objeme 189,4 mil. eur a Interact IV v gescii VÚC Bratislava v sume 0,9 mil. eur.

Zálohové platby poskytujú podľa ministerstva financií likviditu pre úhradu výdavkov projektov implementovaných v rámci programového obdobia 2021 až 2027.

Viac k témam: Európska komisia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko dostalo zálohové platby takmer za 200 miliónov eur, Eurokomisia schválila programy politiky súdržnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií