fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko poslalo do Sýrie ďalšiu pomoc. Ide najmä o trvanlivé potraviny, oblečenie a hygienické potreby (foto)

Zemetrasenie v Sýrii v prvej polovici februára pripravilo o strechu nad hlavou milióny ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.3.2023 (SITA.sk) – Letecký útvar Ministerstva vnútra (MV) SR v utorok prepravil do Sýrie ďalšiu dávku humanitárnej pomoci. Ide najmä o trvanlivé potraviny, oblečenie a hygienické potreby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.

Zemetrasenie v Sýrii v prvej polovici februára pripravilo o strechu nad hlavou milióny ľudí. Títo občania aj naďalej čelia ťažkým existenčným podmienkam. 1. marca sme prepravili do Sýrie pomoc v objeme 6,5 tony zdravotníckeho materiálu a ďalší náklad humanitárnej pomoci odváža Letecký útvar ministerstva vnútra opäť dnes (utorok 7. marca, pozn. red.),” povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Slovensko poslalo do Sýrie ďalšiu dávku humanitárnej pomoci (fotografie)

Generálna riaditeľka Sekcie krízového riadenia MV SR Michaela Kaňová uviedla, že aj pri tejto várke humanitárnej pomoci sa ukázalo, aké dôležitá je vzájomná spolupráca tých, čo chcú pomôcť. Spresnila, že na výzvu pomoci zareagovali Tesco Stores, a. s., SHP Hamranec a.s. a tiež anonymný darca, za čo je rezort vnútra vďačný.

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Minister vnútra SR, Zemetrasenie v Turecku a Sýrii
Zdroj: SITA.sk – Slovensko poslalo do Sýrie ďalšiu pomoc. Ide najmä o trvanlivé potraviny, oblečenie a hygienické potreby (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Po strate Chersonu by sa kríza niekdajšej Červenej armády stala zrejmou, uvádza taliansky denník
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií