fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smer stráca na Hlas šesť percent, SaS je tesne nad piatimi a voličov si našla aj Modrá koalícia

V prvej trojke sa v prieskume umiestnilo aj Progresívne Slovensko.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.2.2023 (SITA.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali tento mesiac, vyhrala by ich strana Hlas-SD s 20,8 percenta hlasov voličov. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Focus, ktorý robila v dňoch od 1. februára do 8. februára na vzorke 1 017 respondent pre reláciu televíziu Markíza.

Sme rodina má 7,7 percenta

Na druhom mieste by sa so 14,6 percentami umiestnila strana Smer-SD a tretie by skončilo Progresívne Slovensko (PS) s 11 percentami hlasov respondentov.

Do prieskumu sa prvýkrát zaradila aj strana Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu. Stranu by podľa výsledkov prieskumu volili dve percentá voličov.

Hnutie Republika by volilo 8,5 percenta opýtaných, hnutie Sme rodina 7,7 percenta a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) by získalo 6,9 percenta hlasov voličov.

Hlas-SD by mal 38 poslancov

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) získalo v prieskume podporu 6,4 percenta hlasov respondentov. Do parlamentu by sa dostala aj strana Sloboda a Solidarita (SaS) s podporou 5,3 percenta.

Pred bránami Národnej rady SR by ostali Aliancia – Szövetség (4,5 %), Slovenská národná strana (3,6 %), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (2,9 %) a Modrá koalícia (2 %). Za ľudí by v tomto mesiaci volilo už len jedno percento voličov.

Prečítajte si tiež:
Sestra Moniky Jankovskej sa topí v problémoch. Čelí dvom disciplinárkam a hrozí, že príde o talár

Hlas-SD by mal v parlamente 38 poslancov, Sme-SD 27, PS 20, Republika 16, Sme rodina 14, KDH 13, OĽaNO 12 a SaS 10 zákonodárcov.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: SITA.sk – Smer stráca na Hlas šesť percent, SaS je tesne nad piatimi a voličov si našla aj Modrá koalícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií