fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smer, Taraba a Kuffovci chcú diplomatické riešenie vojny na Ukrajine a požiadavky majú aj na dočasne poverenú vládu

Poslanci žiadajú dočasne poverenú vládu, aby pri rokovaniach a hlasovaniach v orgánoch Európskej únie dôsledne rešpektovala predkladané stanovisko a tiež svoje ústavné obmedzenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.3.2023 (SITA.sk) – Poslanci za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) predkladajú do parlamentu návrh na schválenie stanoviska k podpore diplomatického riešenia vojenského konfliktu na Ukrajine a k ohrozeniu ekonomických záujmov Európskej únie, jej členských štátov a občanov v kontexte tohto konfliktu.

Medzi predkladateľmi sú aj traja nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa zo strany Život – Národná strana.

Odmietajú eskaláciu napätia

Skupina poslancov navrhuje schváliť, že „Slovenská republika podporuje v európskej politike uvážlivý prístup, ktorý neeskaluje napätie na Ukrajine, nepodporuje nárast vojenských aktivít jednej zo strán vojenského konfliktu. Predovšetkým preferuje diplomatické riešenie, ktoré primerane zohľadňuje záujmy oboch strán vojenského konfliktu.“

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V návrhu stanoviska sa tiež píše, že pre Slovenskú republiku sú neprijateľné neadekvátne opatrenia v európskej politike, ktoré by priamo alebo nepriamo viedli k ohrozeniu ekonomických záujmov Európskej únie, jej členských štátov a občanov.

O stíhačkách nemali rozhodnúť

Poslanci žiadajú dočasne poverenú vládu, aby pri rokovaniach a hlasovaniach v orgánoch Európskej únie dôsledne rešpektovala toto stanovisko Národnej rady SR a tiež ústavné obmedzenia vyplývajúce z toho, že je dočasne poverená.

Prečítajte si tiež:
Uchádzači na šéfa ÚVO musia prejsť bezpečnostnou previerkou, Hlivák tento krok kvituje a hovorí o adekvátnej požiadavke

Podľa ich názoru prezidentka Zuzana Čaputová nepoverila vládu na výkon kompetencie, ktorá by jej umožňovala rozhodnúť v tak zásadnej otázke vnútornej a zahraničnej politiky, akou je poslanie stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Smer, Taraba a Kuffovci chcú diplomatické riešenie vojny na Ukrajine a požiadavky majú aj na dočasne poverenú vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií