fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 325 miliónov dolárov aj muníciu pre raketomety HIMARS

Od začiatku otvorenej vojny Ruska proti Ukrajine USA na bezpečnostnú pomoc Kyjevu vyčlenili už viac ako 35,4 miliardy dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.4.2023 (SITA.sk) – Americké ministerstvo obrany ohlásilo ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 325 miliónov dolárov. Pomoc, o ktorej informovali v stredu, zahŕňa muníciu pre raketomety HIMARS, 155-milimetrovú a 105-milimetrovú muníciu pre delostrelectvo, protitankové míny a viac ako deväť miliónov nábojov pre ručné zbrane.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Washington Ukrajine poskytne aj demolačnú muníciu, vozidlá pre logistickú podporu, vybavenie na údržbu a náhradné dielce, uviedol Pentagon. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Od začiatku otvorenej vojny Ruska proti Ukrajine USA na bezpečnostnú pomoc Kyjevu vyčlenili už viac ako 35,4 miliardy dolárov.

Viac k témam: raketomety HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 325 miliónov dolárov aj muníciu pre raketomety HIMARS © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií