fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spotrebiteľské ceny v Maďarsku sa v januári medziročne zvýšili o 25,7 percenta, tieto segmenty narástli najviac

Medzimesačná inflácia v krajine bola na úrovni 2,3 percenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.2.2023 (SITA.sk) – Celková hladina spotrebiteľských cien v Maďarsku bola v januári v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka vyššia o 25,7 percenta. Medzimesačne sa spotrebiteľské ceny v krajine v priemere zvýšili o 2,3 percenta. Informoval o tom v piatok na svojej internetovej stránke maďarský štatistický úrad.

Viac o téme: Energetická kríza

Potraviny v Maďarsku boli v januári medziročne drahšie o 44 percent. Ceny v segmente elektriny, plynu a ostatných palív sa oproti januáru 2022 zvýšili o 52,4 percenta. Alkoholické nápoje a tabak medziročne v priemere zdraželi o 15,5 percenta a ceny služieb medziročne stúpli o 11,3 percenta.

Medzimesačne sa ceny potravín v Maďarsku zvýšili o 2,4 percenta. Služby v krajine v januári v priemere zdraželi tiež o 2,4 percenta. Maďarské ceny v segmente elektriny, plynu a ostatných palív však oproti decembru o 2 percentá klesli.

Viac k témam: Ceny potravín, energetická kríza, Spotrebitelske ceny, Zdražovanie
Zdroj: SITA.sk – Spotrebiteľské ceny v Maďarsku sa v januári medziročne zvýšili o 25,7 percenta, tieto segmenty narástli najviac © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií