fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štart európskej rakety Vega-C zlyhal po necelých troch minútach, príčiny zatiaľ nie sú známe

Bol to prvý komerčný štart rakety Vega-C, ktorá mala na obežnú dráhu vyniesť dva satelity na pozorovanie Zeme vyrobené spoločnosťou Airbus.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Po necelých troch minútach v stredu zlyhal štart európskej rakety Vega-C zo základne vo Francúzskej Guyane.

Francúzska spoločnosť Arianespace vo vyhlásení uviedla, že približne dve minúty a 27 sekúnd po štarte „sa vyskytla anomália“ a „ukončila misiu Vega-C“.

Neposkytla pritom žiadne ďalšie informácie, no ohlásila tlačovú konferenciu na popoludnie. „Uskutočňujú sa analýzy dát s cieľom zistiť dôvody zlyhania,“ skonštatovala.

Bol to prvý komerčný štart rakety Vega-C, ktorá mala na obežnú dráhu vyniesť dva satelity na pozorovanie Zeme vyrobené spoločnosťou Airbus, Pléiades Neo 5 a 6.

Viac k témam: raketa Vega-C, satelit Pléiades Neo 5, satelit Pléiades Neo 6, Vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk – Štart európskej rakety Vega-C zlyhal po necelých troch minútach, príčiny zatiaľ nie sú známe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií