fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štart rakety SpaceX pre technické problémy na poslednú chvíľu zrušili (foto+video)

Spoločnosť SpaceX hneď neoznámila, kedy sa o štart pokúsi znovu.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.2.2023 (SITA.sk) – Technické problémy v pondelok prinútili SpaceX k zrušeniu štartu štyroch astronautov k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Odpočítavanie zastavili len dve minúty pred plánovaným štartom z Kennedyho vesmírneho strediska. Nemali už totiž čas vyriešiť problém so systémom zapaľovania motora.

Spoločnosť SpaceX hneď neoznámila, kedy sa o štart pokúsi znovu, no podľa agentúry AP by sa to mohlo stať už v utorok, i keď pre východné pobrežie hlásia nepriaznivé počasie.

Launch Update: Today’s #Crew6 launch has been scrubbed due to an issue with ground systems. Stand by for details on a new launch date and time. https://t.co/149FPqMrnu pic.twitter.com/1PSYsjCGpL
— NASA (@NASA) February 27, 2023

V module na vrchu rakety Falcon čakali na štart dvaja astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), jeden ruský kozmonaut a jeden astronaut zo Spojených arabských emirátov (SAE). Po zrušení štartu pritom museli čakať ešte ďalšiu hodinu, kým z rakety vyčerpali všetko palivo, aby mohli vystúpiť.

Posádka veliteľa Stephena Bowena, vrátane prvého astronauta zo SAE pripraveného na mesačnú misiu, má na palube ISS nahradiť štvoricu, ktorá tam je od októbra.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinské vzdušné sily nepriamo potvrdili, že stáli za výbuchmi na ruskej leteckej základni v meste Engels

Viac k témam: Astronauti, Raketa Falcon Heavy, SAE, Technické problémy
Zdroj: SITA.sk – Štart rakety SpaceX pre technické problémy na poslednú chvíľu zrušili (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií