fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stíhačky MiG-29 už nezohrávajú rolu pri obranyschopnosti Slovenska, Ukrajina ich však potrebuje, tvrdí poslanec Valášek

Aj napriek tomu, že migy nie sú momentálne prioritou, pre Ukrajinu môžu predstavovať užitočnú pomoc, tvrdí Valášek.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.2.2023 (SITA.sk) – Predstavitelia Severoatlantickej aliancie (NATO) sú za to, že vojenská pomoc Ukrajine je žiadaná viac ako kedykoľvek predtým. Je toho veľa, čo Ukrajina potrebuje, a sú typy techniky, ktoré sú teraz urgentnejšie ako MiG-29. Ak však už na Slovensku na nič neslúžia a sú k dispozícii, Ukrajina ich vie využiť.

Dodanie MiG-29

Je správne a pre Slovensko dobré nimi pomôcť pri obrane proti ruskej agresii. Uviedol to poslanec Národnej rady SR a podpredseda hnutia Progresívne Slovensko Tomáš Valášek, ktorý sa zúčastnil na rokovaní výborov Parlamentného zhromaždenia NATO. S lídrami aliancie diskutoval aj o potrebe dodania slovenských MiG-29 Ukrajine.

Ako uviedol Valášek, migy už takmer rok nezohrávajú rolu pri obranyschopnosti SR.

Protivzdušná obrana

Ukrajina potrebuje chrániť svoje nebo. Migy, ktoré my nevieme využiť, sa im hodia na zostreľovanie striel s plochou dráhou letu a dronov, ale tiež v prípade, že sa im začnú míňať systémy protivzdušnej obrany,” vyhlásil Valášek s tým, že spojenci majú v tejto otázke jasno a aj napriek tomu, že MiG-29 nie sú prioritou, pre Ukrajinu môžu predstavovať užitočnú pomoc.

Prečítajte si tiež:
Pád lavíny pod Groszovým ľadopádom pripravil o život dvoch horolezcov

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok 9. februára na summite v Bruseli oficiálne požiadal predsedu vlády SR Eduarda Hegera o dodanie stíhačiek MiG-29. Premiér mu povedal, že „Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo“.

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Poslanec, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačka MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Stíhačky MiG-29 už nezohrávajú rolu pri obranyschopnosti Slovenska, Ukrajina ich však potrebuje, tvrdí poslanec Valášek © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií