Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stoltenberg a Erdoğan rokovali o vstupe Švédska do NATO

Aliancia chce, aby sa Švédsko stalo jej členom predtým, ako sa v Litve americký prezident Joe Biden stretne s lídrami ďalších členských štátov NATO.

4.6.2023 (SITA.sk) – Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg na nedeľňajšom rokovaní s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoğanom nedosiahol prelom v otázke členstva Švédska v NATO.

Aliancia chce, aby sa Švédsko stalo jej členom predtým, ako sa 11. a 12. júla v Litve americký prezident Joe Biden stretne s lídrami ďalších členských štátov NATO.

„Prezident Erdoğan a ja sme sa dnes dohodli, že stály spoločný mechanizmus by opäť mal zasadať v týždni, ktorý sa začne 12. júna. Členstvo zvýši bezpečnosť Švédska, ale zároveň posilní NATO a Turecko,“ povedal Stoltenberg novinárom v Istanbule. „Švédsko si splnilo svoje záväzky,“ pre členstvo, konštatoval Stoltenberg.

Poznamenal, že krajina po tom, ako viac ako pred rokom požiadala o prijatie do NATO, zmenila svoju ústavu, posilnila protiteroristické zákony a zrušila embargo na export zbraní do Turecka

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, Turecký prezident, vstup Švédska do NATO
Zdroj: SITA.sk – Stoltenberg a Erdoğan rokovali o vstupe Švédska do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií