fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strana premiérky Kallasovej sa dohodla na vytvorení novej vlády s ďalšími dvomi zoskupeniami

Premiérka povedala, že obrana a bezpečnosť budú na prvom mieste v agende nového kabinetu.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2023 (SITA.sk) – Estónska premiérka Kaja Kallasová v sobotu uviedla, že jej stredopravá Reformná strana sa päť týždňov po parlamentných voľbách v tejto pobaltskej krajine dohodla s dvoma ďalšími stranami na vytvorení vládnej koalície.

Reformná strana, ktorá vo voľbách 5. marca prilákala 31,2 % voličov, bude vládnuť spoločne s centristickou stranou Estónsko 200 a Sociálnodemokratickou stranou. Spolu budú mať v 101-člennom estónskom parlamente 60 kresiel.

Táto dohoda zaisťuje, že Estónsko je chránené a môžeme pokračovať ako nezávislá a sebestačná krajina,“ povedal Kallasová, ktorá zostane vo funkcii premiérky. Povedala, že obrana a bezpečnosť budú na prvom mieste v agende nového kabinetu.

Viac k témam: Estónska premiérka, Obrana
Zdroj: SITA.sk – Strana premiérky Kallasovej sa dohodla na vytvorení novej vlády s ďalšími dvomi zoskupeniami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií