Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strelci ruskej armády ušli z Bachmutu, vojaci sú aj v zajatí

Bachmut je epicentrom bojov medzi ukrajinskými a ruskými silami už deväť mesiacov.

10.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská Tretia útočná brigáda potvrdila, že 72. samostatná motostrelecká brigáda ruských ozbrojených síl ušla z Bachmutu. Pred potvrdením zo strany Kyjeva to pôvodne uviedol zakladateľ súkromnej ruskej žoldnierskej organizácie Wagnerova skupina Jevgenij Prigožin. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prigožinova správa o úteku 72. samostatnej motostreleckej brigády ruských ozbrojených síl z Bachmutu a o ‚500 mŕtvych‘ Rusoch, ktorí tam zostali, je pravdivá,“ uviedla vo vyhlásení Tretia útočná brigáda.

Podľa vyhlásenia ukrajinskej brigády jej útočné jednotky počas ofenzívnych operácií zabili 64 ruských vojakov na juhozápadnom predmestí Bachmutu. Piatich ruských vojakov zajali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bachmut je epicentrom bojov medzi ukrajinskými a ruskými silami už deväť mesiacov. Hlavnými údernými silami Ruska v jeho snahe rozšíriť kontrolu nad Doneckou oblasťou je Wagnerova skupina. Za posledných deväť mesiacov však Moskva dosiahla len čiastočné zisky a Ukrajina stále kontroluje časť mesta.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Strelci ruskej armády ušli z Bachmutu, vojaci sú aj v zajatí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií