fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súdny proces s exprezidentom Kiskom v kauze KTAG sa začne 18. apríla

Andrej Kiska sa v minulosti vyjadril, že jeho obvinenie je špinavá politická kampaň a dôkaz politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.3.2023 (SITA.sk) – Súdny proces s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom sa začne na Okresnom súde Poprad 18. apríla. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu s tým, že termín pojednávania je vytýčený aj na 20. apríla.

Daňový podvod

Spolu s Kiskom je vo veci údajného daňového podvodu obžalovaný aj konateľ exprezidentovej spoločnosti KTAG Eduard Kuškovský.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove podal ešte na jar 2022 na Okresný súd Poprad obžalobu na Kisku pre pokračovací zločin daňového podvodu vo forme organizátora. Spolu s ním obžalovali aj Kuškovského.

Politické vydieranie

Obžaloba podľa prokuratúry súvisí s neoprávneným uplatnením nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou KTAG, s.r.o., Poprad za jún 2013, november 2013 a apríl 2014 v celkovej výške 155 184 eur.

Bývalý prezident a zakladateľ strany Za ľudí sa v minulosti vyjadril, že jeho obvinenie v danej kauze je špinavá politická kampaň a dôkaz politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko.

Viac k témam: kauza firmy KTAG, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Súdny proces s exprezidentom Kiskom v kauze KTAG sa začne 18. apríla © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Moravany majú v obecnom parku živý včelársky skanzen, konať sa tu budú prednášky aj apiterapia
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií