fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansko pošle ukrajine bojové lietadlá, ak tak urobia aj ostatní západní spojenci

Západní spojenci schválili poskytnutie moderných tankov pre Ukrajinu, ale väčšina z nich naďalej váha v otázke dodávok lietadiel.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.2.2023 (SITA.sk) – Taliansko je podľa denníka la Repubblica pripravené poslať Ukrajine do päť bojových lietadiel, ak ostatní západní spojenci tiež začnú poskytovať takúto pomoc. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Európsky parlament minulý týždeň vyzval členské krajiny Európskej únie, aby uvažovali o tom, že Ukrajine poskytnú bojové lietadlá, vrtuľníky, raketové systémy a ďalšiu muníciu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Západní spojenci schválili poskytnutie moderných tankov pre Ukrajinu, ale väčšina z nich naďalej váha v otázke dodávok lietadiel pre obavy z eskalácie napätia s Ruskom. Zatiaľ väčšina západných štátov prejavuje otvorenosť voči poslaniu lietadiel niekedy v budúcnosti.

Francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu v nedeľu povedal, že nevylučuje výcvik ukrajinských pilotov pre západné bojové lietadlá vo Francúzsku. V súvislosti s možnosťou dodávok lietadiel Kyjivu Lecornu konštatoval, že „v tejto otázke Francúzsko nemá nijaké tabu”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Taliansko pošle ukrajine bojové lietadlá, ak tak urobia aj ostatní západní spojenci © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pobrežná stráž a humanitárne mimovládky organizujú jednu záchrannú operáciu za druhou, stovky migrantov sa snažia dostať do Európy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií