fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tisícky ľudí protestovali v Prahe proti chudobe aj českej vojenskej pomoci Ukrajine (foto)

Dav vyzýval aj na mierové riešenie vojny, pričom však niektorí mali na svojich taškách písmeno Z, ktoré sa stalo symbolom ruskej armády, a skandovali aj výzvy na zastavenie NATO.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.3.2023 (SITA.sk) – Protest v Prahe v sobotu prilákal tisícky ľudí, ktorí tak vyjadrili svoju frustráciu s vysokou infláciou a požadovali aj koniec českej vojenskej pomoci Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Protest proti chudobe na Václavskom námestí zorganizovala politická strana Právo Rešpekt Odbornosť (PRO). Jeho účastníci vyzývali na rezignáciu vládnej koalície a líder PRO Jindřich Rajchl vyhlásil, že chcú, aby sa „vláda v prvom rade starala o záujmy českých občanov”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protivládny protest v Prahe – 11. marec 2023 (fotografie)

PRO viní Európsku úniu z prudkého nárastu cien energií. Chce tiež aby vláda zastavila opatrenia zamerané na redukciu dezinformácií a falošných správ.

Kľúčovou témou sobotňajšej demonštrácie bola vojna na Ukrajine. Dav vyzýval na mierové riešenie vojny, pričom však niektorí mali na svojich taškách písmeno Z, ktoré sa stalo symbolom ruskej armády, a skandovali aj výzvy na zastavenie NATO.

Česko je neochvejným podporovateľom Ukrajiny, pričom jej poskytlo zbrane a prijalo aj pol milióna utečencov.

Viac k témam: Ceny energií, Chudoba, Praha, Protest, Protivládny protest v Prahe, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Tisícky ľudí protestovali v Prahe proti chudobe aj českej vojenskej pomoci Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Po zvýšení poplatkov pre lode sa príjmy Suezského prieplavu dostali na rekordnú úroveň
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií