Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci v okolí Bachmutu opäť získali územie, obnovenú vlnu protiútokov priznala aj ruská vláda

V samotnom Bachmute ruské sily nasadili jednotky výsadkárov a mierne postúpili.

17.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily v uplynulých dňoch opätovne získali približne 20 štvorcových kilometrov územia severne a južne od Bachmutu. Uviedla to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová. V samotnom Bachmute ruské sily nasadili jednotky výsadkárov a mierne postúpili, napísala Maľarová na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odohrávajú sa ťažké boje s rôznymi výsledkami,“ dodala námestníčka ministra obrany. Pred dvomi dňami Maľarová oznámila, že ukrajinskí vojaci získali viac ako desať pozícii ruskej armády severne a južne od mesta Bachmut.

Ruské ministerstvo obrany v nedeľu potvrdilo obnovenú vlnu ukrajinských protiútokov v Bachmute a priznalo, že v bojoch o mesto nedávno padli dvaja ruskí plukovníci, pričom jeden z nich bol veliteľom brigády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci v okolí Bachmutu opäť získali územie, obnovenú vlnu protiútokov priznala aj ruská vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií