fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda postúpila pri Bachmute o stovky metrov. Čo na to Rusi?

Ukrajinské sily sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily v priebehu stredy postupovali v okolí mesta Bachmut na východe krajiny, a to napriek tomu, že sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek. Ako referuje spravodajský web CNN, tvrdí to hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V priebehu bojov naše jednotky pokračujú v postupe na okrajoch, napriek tomu, že momentálne nemajú výhodu v počte ľudí, munícii a výstroji. Podarilo sa nám postúpiť od 150 do 1700 metrov,“ povedal Čerevatyj. CNN konštatuje, že správy z bojiska nedokáže overiť.

Šéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin však tiež vyhlásil, že jeho bojovníci postúpili v rámci Bachmutu. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová v stredu povedala, že ukrajinskí vojaci oslobodili asi 20 kilometrov štvorcových územia na severných a južných predmestiach Bachmutu.

Maľarová však priznala, že Rusko v Bachmute na niektorých miestach postupuje, pričom privádza na miesto výsadkárov a „ničí mesto delostrelectvom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda postúpila pri Bachmute o stovky metrov. Čo na to Rusi? © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Akútnym hladom trpí vo východnej Afrike vyše 80 miliónov ľudí, situáciu ešte zhoršuje vojna na Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií