fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda tvrdí, že v Chersonskej oblasti dosahuje „pôsobivé výsledky“

Ruské evakuácie z brehov Dnipra tiež uľahčujú ukrajinské operácie.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda tvrdí, že na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti dosahuje proti ruským silám „pôsobivé výsledky“. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

“Za ostatné tri dni sme v našej bojovej činnosti dosiahli celkom pôsobivé výsledky,“ uviedla v národnej televízii hovorkyňa ukrajinskej armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková.

„Podarilo sa nám zasiahnuť a zničiť delostrelectvo, tanky, vozidlá, obrnené vozidlá a nepriateľské systémy protivzdušnej obrany,“ dodala a naznačila, že v blízkej budúcnosti sa očakáva ďalší vývoj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podotkla, že ruské evakuácie z brehov Dnipra uľahčujú ukrajinské operácie. “Oni (Rusi) tiež čistia územie od miestneho obyvateľstva, čo nám značne uľahčuje prácu, pretože sa snažia evakuovať miestnych obyvateľov na miestach, kde presúvajú svoje jednotky,“ skonštatovala Humeňuková.

Viac k témam: bitka o Cherson, Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda tvrdí, že v Chersonskej oblasti dosahuje „pôsobivé výsledky“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií