fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Únia začne v roku 2024 spoplatňovať vstup, vyplniť bude treba aj formulár

Obyvatelia približne 60 krajín mimo EÚ, ktorí momentálne nepotrebujú víza, napríklad Američania, Briti či Austrálčania, budú musieť od budúceho roka vyplniť formulár a uhradiť administratívny poplatok.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.3.2023 (SITA.sk) – Európska komisia začne na budúci rok spoplatňovať nový systém bezvízového styku. Ako referuje spravodajský web CNN, Únia mala tento projekt pôvodne spustiť už predvlani a neskôr ho plánovala uviesť do prevádzky do novembra tohto roka, posunula ho však na rok 2024.

Obyvatelia približne 60 krajín mimo , ktorí momentálne pri cestách do EÚ nepotrebujú víza, napríklad Američania, Briti či Austrálčania, budú musieť od budúceho roka vyplniť formulár a uhradiť administratívny poplatok 7 eur, ktorý bude platný tri roky.

Cieľom vyplnenia formulára pre takzvaný Európsky informačný a schvaľovací systém (ETIAS) je „zvýšiť bezpečnosť a pomôcť predchádzaniu zdravotných ohrození bloku“.

Nový program ETIAS sa podobá austrálskemu systému ETA a americkému ESTA pre občanov krajín, s ktorými majú Austrália a USA bezvízový styk.

Viac k témam: Európsky informačný a schvaľovací systém (ETIAS), Turisti, Víza, Vstup do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Únia začne v roku 2024 spoplatňovať vstup, vyplniť bude treba aj formulár © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií