fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Uprednostnili sme vlastné záujmy pred budúcnosťou Slovenska, tvrdí Heger a odmieta politiku rozvratu

Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) odmieta politiku nenávisti a rozvratu ako aj štvavé kampane proti niektorým skupinám obyvateľstva.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.1.2023 (Webnoviny.sk) – Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) odmieta politiku nenávisti a rozvratu ako aj štvavé kampane proti niektorým skupinám obyvateľstva. Heger má jasnú predstavu a víziu toho, čo chce pre Slovensko, a to politiku zjednotenia a jednoty, slušnosti i korektného politického zápasu.

Cieľ demokratov

Najväčšími slabinami demokratických reprezentantov na Slovensku sú pritom podľa neho roztrieštenosť a nejednotnosť. Heger to v utorok konštatoval na sociálnej sieti. Cieľom demokratov by podľa neho v najbližších mesiacoch mala byť spolupráca, frustrácia a zlá nálada v spoločnosti by pre nich zas mali byť mementom spájania síl.

Voliči demokratických strán nemôžu ostať doma len pre to, že sme uprednostnili vlastné záujmy pred budúcnosťou Slovenska,” uviedol.

Rozličné názorové prúdy

Heger dodal, že hoci sú v demokratickom spektre rozličné názorové prúdy, v ktorých je občas náročné nájsť názorové prieniky, je viac toho, čo ich spája, než toho, čo ich rozdeľuje.

Putom by podľa premiéra mali byť hodnoty demokracie, rešpektu, slobody, spravodlivosti i mieru, za ktoré bojovali ich predchodcovia. Za cestu k nájdeniu kompromisu ich názorových odlišností označil pokračovanie v ich dedičstve a spájanie sa pre tieto hodnoty.

Prečítajte si tiež:
Heger: Ešte stále je čas, aby sa strana SaS rozhodla zotrvať v koalícii

Politika nenávisti a rozvratu

Doplnil, že by chcel byť súčasťou politiky spojených demokratických síl, ktoré by kreovali spoločnosť, ktorá by bola pre všetkých, a to spoločnosť modernú, vzdelanú, inovatívnu, kultúrnu, a tiež nepolarizujúcu a bezpečnú.

Budúcnosť Slovenska je spájanie, nie rozdeľovanie. Štvavé kampane proti policajtom, prokurátorom, sudcom, novinárom, liberálom či konzervatívcom, LGBTI+, Rómom, aktivistom či mimovládnym organizáciám je hľadaním nepriateľa tam, kde nie je. Vedie to len k ďalšiemu rozdeľovaniu občanov. Ako človek vyznávajúci hodnoty ľudskej dôstojnosti, slobody a demokracie nechcem, aby sa na Slovensku rozrastala politika nenávisti a rozvratu,” napísal.

Viac k témam: Demokracia, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, politická kampaň, Politická kríza, Predseda vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Uprednostnili sme vlastné záujmy pred budúcnosťou Slovenska, tvrdí Heger a odmieta politiku rozvratu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií