fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úrad priemyselného vlastníctva opäť pomôže slovenským podnikateľom získať peniaze na ochranu duševného vlastníctva

Vďaka fondu je možné ušetriť 1 000 eur pri registrácii ochrannej známky alebo dizajnov na národnej, európskej alebo medzinárodnej úrovni.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2023 (SITA.sk) – Úrad priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR) opätovne pomôže získať podnikateľom výraznú finančnú podporu pri ochrane ich duševného vlastníctva. Cieľom tohto grantového programu je pomoc malým a stredným podnikom v Európskej únii.

Vďaka tomuto fondu je možné ušetriť 1 000 eur pri registrácii ochrannej známky alebo dizajnov na národnej, európskej alebo medzinárodnej úrovni. Informovala o tom Jana Záchenská z ÚPV SR.

Pomôžu aj šľachtiteľom

Grant preplatí 75 percent poplatkov pri zápise ochrannej známky a dizajnu na národnej alebo európskej úrovni a 50 percent poplatkov pri zápise ochrannej známky a dizajnu na medzinárodnej úrovni.

V tomto roku bude fond po prvýkrát pokrývať aj poplatky za európske patentové prihlášky s cieľom stimulovať inovácie a tiež poplatky za ochranu odrôd rastlín.

Týmto pomôže šľachtiteľom pri pestovaní plodín a iných rastlín odolnejších voči suchu a škodcom, čím prispeje k zelenému prechodu EÚ a potravinovej bezpečnosti.

Dva nové granty

Od štvrtka 27. apríla je možné požiadať o dva nové granty. Podnikatelia môžu požiadať o 1 500 eur na poplatky spojené s podaním národnej a európskej patentovej prihlášky a 225 eur na registráciu nových odrôd rastlín na Úrade Spoločenstva pre odrody rastlín.

Prečítajte si tiež:
Lekári budú môcť vystaviť elektronickú péenku, lekári si ju vyskúšali už teraz

„Financie sú administrované Úradom Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO), avšak my vás radi nasmerujeme a pomôžeme vám ako tieto prostriedky získať. Viac informácií o možnosti získať finančnú podporu nájdete na stránkach ÚPV SR alebo priamo EUIPO. S prípadnými otázkami sa môžete obrátiť na Informačné centrum, kde vám ochotne pomôžeme a vysvetlíme detaily,“ dodala Záchenská.

Viac k témam: Duševné vlastníctvo
Zdroj: SITA.sk – Úrad priemyselného vlastníctva opäť pomôže slovenským podnikateľom získať peniaze na ochranu duševného vlastníctva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií