Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA pošlú na Ukrajinu rakety, muníciu a ďalšie vybavenie za 400 miliónov dolárov

Súčasťou balíka majú byť aj náhradné diely, diagnostické zariadenia pre údržbu a opravy vozidiel a ďalšie vybavenie pre operácie v teréne.

4.3.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty pošlú na Ukrajinu rakety, muníciu a ďalšie vybavenie v rámci nového balíka pomoci za 400 miliónov dolárov. Ako referuje spravodajský web CNN, bude to už v poradí 33. čerpanie z rezervy amerického prezidenta Joea Bidena v celkovej hodnote 32 miliárd dolárov, ktoré sa použilo na pomoc Ukrajine v doterajšom priebehu ruskej invázie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Americké ministerstvo obrany stiahne zbrane a vybavenie z vlastných zásob, aby ich mohlo poslať na Ukrajinu, namiesto toho, aby kupovalo nové zbrane od výrobcov.

„Tento balík obsahuje viac munície a podporného vybavenia pre ukrajinskú presnú paľbu, delostrelectvo a operácie obrnených vozidiel,“ napísalo ministerstvo obrany vo vyhlásení. Súčasťou balíka majú byť aj náhradné diely, diagnostické zariadenia pre údržbu a opravy vozidiel a ďalšie vybavenie pre operácie v teréne.

(1 EUR = 1,0615 USD)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: balík pomoci, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojenská pomoc
Zdroj: SITA.sk – USA pošlú na Ukrajinu rakety, muníciu a ďalšie vybavenie za 400 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií