Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Užívatelia mobilnej aplikácie Slovensko dostali nesprávnu notifikáciu, Rašiho ministerstvo zvalilo vinu na Remišovú

Namiesto tohtoročného termínu na podanie priznaní do 2. apríla bol uvedený dátum do 31. marca.

26.3.2024 (SITA.sk) – Užívatelia štátnej mobilnej aplikácie Slovensko v utorok dostali do svojich mobilov pripomienku na podanie daňového priznania s chybným dátumom.

Namiesto tohtoročného termínu na podanie priznaní do 2. apríla bol uvedený dátum do 31. marca.

Ministerstvo sa ospravedlnilo

Za uverejnenie obsahovo a vecne nesprávnej notifikácie sa Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) používateľom aplikácie ospravedlnilo.

Vinu zvalilo na bývalú šéfku rezortu, ktorá sa voči obvineniu ohradila a označila chybu za vrchol neschopnosti súčasného ministra.

Ako informoval odbor komunikácie MIRRI, nesprávna notifikácia v znení „Nezabudnite na podanie daňového priznania do 31. marca“ bola v utorok v aplikácii odoslaná automaticky z kalendára, ktorý pripravovali ešte v roku 2022 pod vedením bývalej ministerky Veroniky Remišovej.

Aplikáciu má vyše dvestotisíc ľudí

„Lenže tím pod vedením pani ministerky nemyslel na to, že udalosti v kalendári by sa mohli meniť. Jedinou možnosťou, ako kalendár upraviť, je jeho kompletné vymazanie, čo by však mohlo negatívne ovplyvniť funkčnosť celej aplikácie,“ uviedol rezort.

Mobilnú aplikáciu má stiahnutú viac ako 200-tisíc používateľov.

„Toto je len malý príklad nástražných mín, ktoré na ministerstve každodenne po pani Remišovej nachádzame. Zanechala nám tu štátnu IT firmu v niekoľkomiliónovej strate, nefunkčné, nepoužiteľné IT systémy, za ktoré zaplatila milióny,“ uviedol minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši.

Na Rašiho podali trestné oznámenie

Bývalá šéfka rezortu Veronika Remišová sa v reakcii pre agentúru SITA voči obvineniam ohradila.

„Richard Raši prvé a jediné čo urobil na ministerstve je, že si zvýšil dvojnásobne plat na 10-tisíc eur mesačne. Má na starosti informatizáciu, no absolútne nič nerobí a vždy keď niečo pobabre, spustí obohratú platňu „lebo Remišová“, hoci už takmer rok nie som na ministerstve. Toto je však už vrchol neschopnosti, keď Raši tvrdí, že v IT systéme, za ktorý je zodpovedný, nedokáže správne nastaviť dátum daňového priznania,“ uviedla Remišová.

Dodala, že na ministra podali trestné oznámenie. „Pretože za peniaze ľudí robí nelegálnu kampaň pre Pellegriniho a nevenuje sa svojej práci, za ktorú je platený a takéto zlyhania sú potom výsledkom,“ vysvetlila predsedníčka strany Za ľudí.

Viac k témam: Daňové priznanie, Mobilná aplikácia, Slovensko.sk
Zdroj: SITA.sk – Užívatelia mobilnej aplikácie Slovensko dostali nesprávnu notifikáciu, Rašiho ministerstvo zvalilo vinu na Remišovú © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií