fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Anglicku vybuchla bomba z druhej svetovej vojny, explóziu bolo počuť na viac ako 20 kilometrov

Podľa polície si výbuch nevyžiadal žiadne obete ani zranených.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.2.2023 (SITA.sk) – V anglickom prístavnom meste Great Yarmouth v piatok náhle vybuchla bomba z obdobia druhej svetovej vojny. Explóziu bolo počuť až vo vzdialenosti viac ako 20 kilometrov. Ako na svojom webe uviedla polícia grófstva Norfolk, približne meter dlhú a 250 kilogramov ťažkú bombu našli vo štvrtok a plánovali ju zneškodniť na inom mieste.

Podľa polície si výbuch nevyžiadal žiadne obete ani zranených. Tlaková vlna však podľa záchranných zložiek rozbila niekoľko okien na autách, poškodila časť lešenia na neďalekom moste a spôsobila aj škody na protipovodňovej hrádzi. Evakuovaným ľuďom medzičasom umožnili vrátiť sa do svojich domovov.

Viac k témam: Druhá svetová vojna, Explózia, Výbuch bomby
Zdroj: SITA.sk – V Anglicku vybuchla bomba z druhej svetovej vojny, explóziu bolo počuť na viac ako 20 kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií