Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Baltimore sa zrútil cestný most, do jedného z pilierov narazila nákladná loď (video+foto)

Loď začala horieť a podľa záberov zverejnených na sieti X sa zdá, že sa začala potápať.

26.3.2024 (SITA.sk) – V americkom meste Baltimore sa v utorok skoro ráno zrútil cestný most cez rieku Patapsco, ktorej prílivová časť tvorí prístav. Most sa zrútil po tom, ako do jedného z jeho pilierov narazila nákladná loď.

Do rieky spadlo niekoľko vozidiel a záchranári pátrajú po najmenej siedmich ľuďoch. Loď začala horieť a podľa záberov zverejnených na sieti X sa zdá, že sa začala potápať.

„Ide o vážnu núdzovú situáciu,“ uviedol pre tlačovú agentúru Associated Press riaditeľ oddelenia komunikácie hasičského zboru v Baltimore Kevin Cartwright.

„V tejto chvíli sa sústreďujeme na záchranu ľudí,“ povedal. Cartwright dodal, že záchranári prijali žiadosť o pomoc o 1:30 miestneho času (6:30 stredoeurópskeho času).

Viac k témam: baltimore, Zahraničie, Zrútenie mosta
Zdroj: SITA.sk – V Baltimore sa zrútil cestný most, do jedného z pilierov narazila nákladná loď (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií