fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Kyjevskej oblasti je vysoký energetický deficit, v najkritickejších oblastiach sa dá svietiť len pár hodín denne

Elektrinou sú prednostne zásobované nemocnice, systémy zásobovania vodou a teplom a kritická infraštruktúra.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.12.2022 (Webnoviny.sk) – Energetický deficit v Kyjevskej oblasti je zhruba 50 percent. Na komunikačnej platforme Telegram to uviedol šéf tamojšej vojenskej administratívy Oleksij Kuleba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Elektrinou sú prednostne zásobované nemocnice, systémy zásobovania vodou a teplom a ďalšie zariadenia kritickej infraštruktúry,“ cituje ho spravodajský portál televízie CNN.

Kuleba zopakoval, že situácia je „náročná“ v okrese Buča, Brovary a Boryspiľ, kde sa dá svietiť len dve až štyri hodiny denne.
Práce na ukrajinskej energetickej infraštruktúre pokračujú „nepretržite“, aby sa napravili škody spôsobené ruskými raketovými útokmi, dodal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Kyjevskej oblasti je vysoký energetický deficit, v najkritickejších oblastiach sa dá svietiť len pár hodín denne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií