fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Väčšina Ukrajincov považuje USA za priateľskú krajinu, podporili by vstup do EÚ aj NATO

Prieskum ukrajinskej mimovládnej sociologickej organizácie Rating ukázal, že za vstup do Európskej únie je 87 % Ukrajincov a členstvo v NATO si želá 86 % respondentov.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.2.2023 (SITA.sk) – Deväťdesiat percent Ukrajincov má pozitívny postoj k americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi. Spojené štáty americké sú voči Ukrajine priateľské podľa 92 percent obyvateľov krajiny. Vyplýva to z prieskumu ukrajinskej mimovládnej sociologickej organizácie Rating, ktorého výsledky zverejnili v pondelok. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa prieskumu, ktorý organizácia Rating uskutočnila od 14. do 16. januára, 87 percent oslovených Ukrajincov by podporilo vstup ich krajiny do Európskej únie (EÚ). Výsledky prieskumu zároveň ukázali, že 86 percent Ukrajincov by podporilo vstup ich krajiny do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Z výsledkov vyplýva, že podpora vstupu do EÚ a NATO je „takmer jednomyseľná medzi zástupcami všetkých regiónov, vekových a majetkových skupín“.

Zdroj: SITA.sk – Väčšina Ukrajincov považuje USA za priateľskú krajinu, podporili by vstup do EÚ aj NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií