fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viac než tretina opýtaných nevníma Dzurindu ako lídra Modrej koalície a iba malá časť si myslí, že sa ním stane

Takmer 24 percent dopytovaných priznalo, že stranu Modrá koalícia nepozná.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.2.2023 (SITA.sk) – Mikuláša Dzurindu nepovažuje za lídra strany Modrá koalícia 35 percent ľudí a ani neočakávajú, že ním niekedy bude. 23,9 percenta ľudí priznalo, že stranu Modrá koalícia ani nepozná. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu televízie Joj Analýzy na hrane.

Ako vyplynulo z výsledkov, 17,1 percenta dopytovaných vníma Dzurindu len ako človeka v pozadí strany. 10,9 percenta respondentov ho vníma ako lídra strany, pričom 5,7 percenta si myslí, že lídrom aktuálne nie je, no nakoniec sa ním stane.

Agentúra zbierala dáta od 7. do 13. februára, pričom prieskum realizovala na vzorke tisíc respondentov.

Z prieskumu vyplýva, že Dzurindu ako lídra vnímajú častejšie muži ako ženy a ľudia vekovej kategórie 34 – 49 rokov.

Rovnako ho vnímajú ako lídra vysokoškolsky vzdelaní respondenti, obyvatelia Bratislavského, Trnavského a Košického kraja a voliči hnutia Progresívne Slovensko, hnutia Republika, strany Sloboda a Solidarita a hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Viac k témam: Politické strany, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Viac než tretina opýtaných nevníma Dzurindu ako lídra Modrej koalície a iba malá časť si myslí, že sa ním stane © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pokračuje súd v kauze tábora Chachaland. Spolužiačka Danovej videla bozkávanie aj nevhodné SMS
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií