Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vicepremiér Kmec sa stretol s generálnym tajomníkom OECD Cormannom, Slovensko súhlasí s podporou organizácie pre Ukrajinu

Zároveň chce podporiť slovenský podnikateľský sektor pri obnove ukrajinského hospodárstva a vytvoriť rámec finančnej podpory.

19.3.2024 (SITA.sk) – Slovensko súhlasí s podporou OECD pre Ukrajinu a považuje ju za dôležitý prvok pri obnove a rekonštrukcii krajiny. Zároveň chce podporiť slovenský podnikateľský sektor pri obnove ukrajinského hospodárstva a vytvoriť rámec finančnej podpory, najmä na základe nástroja EÚ pre Ukrajinu a záruk iných medzinárodných finančných inštitúcií, a tie smerovať prostredníctvom našej exportno-importnej banky.

Tieto závery vyplynuli zo spoločného stretnutia podpredsedu vlády SR pre plán obnovy Petra Kmeca s generálnym tajomníkom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Mathiasom Cormannom.

V krajine je potrebné obnovy prepojiť

Obnova a povojnová rekonštrukcia Ukrajiny musia ísť podľa Kmeca ruka v ruke s potrebnými reformami a integračnou perspektívou.

„Je nevyhnutné prepojiť obnovu zničenej infraštruktúry a obnovu hospodárstva s udržateľnými reformami, aby Ukrajina ako kandidátska krajina mohla napredovať na ceste integrácie,” zdôraznil Kmec.

Projekt sa čoskoro spustí

V najbližších mesiacoch sa spustí spoločný projekt OECD a plánu obnovy s názvom „Budovanie koherencie politík pre udržateľný rozvoj na centrálnej a regionálnej úrovni v Slovenskej republike“.

Výzvy, s ktorými sa Slovensko, ale aj ostatné krajiny stretávajú, totiž vyžadujú podľa Kmeca medzirezortnú spoluprácu a spoločnú víziu, ktorá sa najlepšie vyjadruje konceptom udržateľnosti.

„Máme veľké očakávania a veríme, že tento projekt prinesie pozitívne výsledky. Ako podpredseda vlády poskytnem plnú podporu jeho realizácii,” dodáva Kmec.

Viac k témam: Plán obnovy a odolnosti SR, Podnikatelia, podpora ukrajiny
Zdroj: SITA.sk – Vicepremiér Kmec sa stretol s generálnym tajomníkom OECD Cormannom, Slovensko súhlasí s podporou organizácie pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií