fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine by posilnilo ostatných agresorov, upozornila premiérka Marinová

Vo svojom prejave vyzvala demokracie, aby posilnili sankcie voči Rusku.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.12.2022 (Webnoviny.sk) – Fínska premiérka Sanna Marinová v piatok varovala, že víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine posilní ostatných agresorov. Povedala to v Sydney na záver návštevy Austrálie a Nového Zélandu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V prejave vyzvala demokracie, aby posilnili sankcie voči Rusku. „Nemýľte sa, ak Rusko vyhrá svoju hroznú stávku, nebude jediné, kto sa bude cítiť posilnený. Rovnaké temné konanie bude lákať aj ostatných,“ povedal Marinová.

Vyzvala tiež demokracie, aby si nevytvárali „kritickú závislosť“ od autoritárskych štátov, ako je Čína. „Stali sme sa príliš závislí od spolupráce s režimami, ktoré nezdieľajú naše spoločné hodnoty,“ dodala Marinová, pričom ako príklad použila fínsku závislosť od ruských energií.

Upozornila tiež, že Západ nemôže byť závislý napríklad od mikročipov, polovodičov alebo akýchkoľvek kritických technológií, čo sa týka autoritárskych krajín. „Pretože ak by sa tieto obchodné cesty náhle prerušili, mali by sme problémy,“ skonštatovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Fínska premiérka, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine by posilnilo ostatných agresorov, upozornila premiérka Marinová © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina začína v Chersone stabilizačné opatrenia, vojna sa však ešte zďaleka neskončila
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií