fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Francúzsku sa opäť protestovalo proti dôchodkovej reforme, v uliciach bolo viac ako milión ľudí (video)

Odbory podľa BBC zvolali ďalšie protesty na budúci utorok, keď by mal do krajiny pricestovať na štátnu návštevu britský kráľ Karol III.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.3.2023 (SITA.sk) – V rámci protestov proti zvýšeniu veku odchodu do dôchodku vyšiel vo štvrtok do francúzskych ulíc viac ako milión ľudí, pričom asi 119-tisíc protestovalo v Paríži.

Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo ministerstvo vnútra. Po celej krajine zadržali asi 80 ľudí, z nich 33 v hlavnom meste, uvádza spravodajský portál BBC.

Odbory podľa BBC zvolali ďalšie protesty na budúci utorok, keď by mal do krajiny pricestovať na štátnu návštevu britský kráľ Karol III. Práve v ten deň by mal navštíviť Bordeaux, kde protestujúci vo štvrtok večer zapálili vchod do radnice.

Minister vnútra Gérald Darmanin však upokojoval obavy pred kráľovou návštevou s tým, že bezpečnosť nebude problémom.

Viac k témam: Dôchodková reforma vo Francúzsku, Dôchodok, Francúzsky minister, Posunutý vek, Protest
Zdroj: SITA.sk – Vo Francúzsku sa opäť protestovalo proti dôchodkovej reforme, v uliciach bolo viac ako milión ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií