fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo veku 68 rokov zomrel europoslanec Číž, ktorý bol aj pri vzniku strany Smer-SD

Strana Smer-SD vyjadrila celej rodine a pozostalým úprimnú sústrasť.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. decembra 11:28

Vo veku 68 rokov vo štvrtok v ranných hodinách zomrel europoslanec Miroslav Číž. Informovala o tom strana Smer-SD na sociálnej sieti Facebook.

„Dnes nás v ranných hodinách navždy opustil náš skvelý kamarát, kolega a na verejnosti rešpektovaný odborník a politik Miroslav Číž. Bol pri vzniku strany Smer-SD a nikdy ju neopustil. V posledných rokoch pôsobil ako europoslanec. Aj v Európskom parlamente vždy hlasoval a presadzoval záujmy Slovenska,” píše sa v statuse.

Strana Smer-SD zároveň celej rodine a pozostalým vyjadrila úprimnú sústrasť.

Miroslav Číž

… sa narodil 11. februára 1954 v Banskej Štiavnici. Vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave.

V rokoch 1989 – 1990 pôsobil ako poradca predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. V rokoch 1990 – 2002 zastával viacero funkcií – bol tajomníkom Výboru NR SR pre verejnú správu, externým členom Kolégia ministra vnútra pre civilno-správny úsek, členom Rady vlády pre verejnú správu a odborným poradcom legislatívneho odboru NR SR.

Miroslav Číž bol poslancom NR SR za stranu Smer a v rokoch 2006 a 2014 bol zvolený za podpredsedu NR SR. Od roku 2019 zasadal v Európskom parlamente, kde bol členom Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente. Narodil sa v roku 1954.

Prečítajte si tiež:
V Bratislave cez víkend čiastočne uzatvoria časť diaľnice D2, dôvodom je oprava vozovky mosta

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo veku 68 rokov zomrel europoslanec Číž, ktorý bol aj pri vzniku strany Smer-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií