fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna na Ukrajine sa bude riešiť aj počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, ruskí vládni predstavitelia pozvaní neboli

Počas prvého dňa trojdňového podujatia by mali rečniť nemecký kancelár Olaf Scholz či francúzsky prezident Emmanuel Macron a prostredníctvom videospojenia by sa mal prihovoriť aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.2.2023 (SITA.sk) – Svetoví lídri sa v piatok schádzajú v Nemecku na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii, ktorej tento rok bude dominovať vojna na Ukrajine. Počas prvého dňa trojdňového podujatia by mali rečniť nemecký kancelár Olaf Scholz či francúzsky prezident Emmanuel Macron a prostredníctvom videospojenia by sa mal prihovoriť aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Medzi účastníkmi samitu sú aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell, americká viceprezidentka Kamala Harris či americký minister zahraničia Antony Blinken.

Ruských vládnych predstaviteľov tento rok na konferenciu nepozvali.

Konferencia sa koná pred prvým výročím začiatku vojny na Ukrajine, ktoré pripadá na 24. februára.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Nemecký kancelár, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Vojna na Ukrajine sa bude riešiť aj počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, ruskí vládni predstavitelia pozvaní neboli © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií