fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna na Ukrajine sa dostala do mŕtveho bodu, Briti opísali aj situáciu v Bachmute a meste Soledar

Pri meste Kreminna ukrajinské sily dosiahli niekoľko malých ziskov a ubránili sa proti ruským protiútokom.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Vojna na Ukrajine sa dostala do mŕtveho bodu, konštatuje britské ministerstvo obrany. Vo svojej pravidelnej správe uvádza, že v okolí mesta Bachmut, o ktoré sa vedú ťažké boje, existuje možnosť ruského postupu, no inak je pohyb minimálny. Informuje o tom web denníka The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské sily a Wagnerova skupina sa skonsolidovali v meste Soledar, ktoré dobyli tento týždeň, uvádza britská vojenská rozviedka. V Zaporožžskej oblasti obe strany zhromaždili „značné sily”, nastali tam výmeny delostreleckých úderov a potýčky, ale vyhli sa akémukoľvek rozsiahlemu útočnému úsiliu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ministerstvo tiež konštatuje, že pri meste Kreminna ukrajinské sily dosiahli niekoľko malých ziskov a ubránili sa proti ruským protiútokom.

Viac k témam: Bachmut, Kreminna, rusko-ukrajinský konflikt, Soledar
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna na Ukrajine sa dostala do mŕtveho bodu, Briti opísali aj situáciu v Bachmute a meste Soledar © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií